NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ (5 - 12 kwietnia 2020)

 1. Liturgia Triduum Paschalnego oraz Wielkanocy, sprawowana będzie bez fizycznego udziału wiernych, ale zachęcamy do uczestniczenia w niej w sposób duchowy za pośrednictwem transmisji online.
 2. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary wpłacone na konto parafialne lub złożone w kancelarii.
 3. Dziś Niedziela Palmowa Męki Pańskiej – pamiątka tryumfalnego wjazdu Jezusa do Jerozolimy. Rozpoczyna się Wielki Tydzień, w którym przeżywamy mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa.
 4. W Wielki Czwartek o godz. 18.00 zapraszamy do udziału w sprawowanej w naszym kościele Mszy Św. Wieczerzy Pańskiej w intencji Kapłanów.
 5. W Wielki Piątek o godz. 10.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej, a o godzinie 18.00 Uroczysta Liturgia Męki Pańskiej.
  W tym dniu obowiązuje post jakościowy (wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych) i ilościowy (osoby dorosłe i zdrowe mogą spożyć jeden posiłek do syta) oraz abstynencja. Zaleca się zachowanie postu jakościowego również w Wielką Sobotę do Wigilii Paschalnej. Niech towarzyszy nam w Wielki Piątek powaga, skupienie, milczenie i modlitwa oraz zaduma nad tajemnicą Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. W Wielki Piątek na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Eucharystii.
 6. W Wielką Sobotę zapraszamy do udziału w Uroczystej Liturgii Wigilii Paschalnej w intencji Parafian o godz. 20.00.
 7. W Niedzielę Wielkanocną o godz. 7.00 Msza Święta Rezurekcyjna
 8. W Niedzielę Zmartwychwstania istnieje możliwość uzyskania odpustu zupełnego związana z przyjęciem błogosławieństwa papieskiego Urbi et Orbi transmitowanego przez media.
 9. W Poniedziałek Wielkanocny Msza św. o godz. 11.00.
 10. Serdecznie dziękuję naszej młodzieży za przygotowanie tekstów „Krótki przewodnik po Świętym Triduum Paschalnym” w naszej parafii. Ufam że będą one wielką pomocą w godnym przeżywaniu całej tej Liturgii w tym szczególnym dla każdego z nas czasie.

Zapraszamy do uczestniczenia za pośrednictwem transmisji online. we Mszach św. Niedzielnych, Liturgii Triduum Paschalnego oraz Wielkanocy, które będą celebrowane w naszym kościele parafialnym za pośrednictwem transmisji online na platformie YouTube.