VII NIEDZIELA ZWYKŁA (23 lutego - 1 marca 2020)

  1. Serdeczne Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary. W przyszłą niedzielę po Mszy św. zbiórka do puszek Caritas na finansową pomoc rodzinom z Aleppo i Gazy.
  2. Dziś rozpoczynamy Dni Eucharystyczne przed Środą Popielcową – tzw. czterdziestogodzinne nabożeństwo. Dzisiaj, w poniedziałek i wtorek odbywać się będzie całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu według podanego planu. Zachęcamy, aby niekoniecznie według zaproponowanego porządku, ale w miarę swoich możliwości, przynajmniej na chwilę wstąpić do kaplicy, na osobistą, prywatną chwilę spotkania, modlitwy i wyciszenia. Adorując w te dni przynajmniej przez pół godziny Najświętszy Sakrament można zyskać odpust zupełny. Adoracja odbywać się będzie – tak jak w tygodniu - w bocznej kaplicy (wejście od str. zakrystii)
  3. Dzisiaj również rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest to czas refleksji, modlitwy i pokuty w intencji tych, którzy nadużywają napojów alkoholowych. Zachęcamy do abstynencji i do modlitwy o trzeźwość, za uzależnionych oraz za ich rodziny.
  4. W poniedziałek (24.II.) w Łabędach w parafii św. Anny o godz. 18.00 Msza św. z udzieleniem Sakramentu Bierzmowania. Kandydatów przyjmujących ten sakrament i świadków prosimy o przybycie na miejsce do godz. 17.40. Serdecznie zapraszamy rodziców i gości.
  5. W środę przypada Popielec. Przez symboliczny gest posypania naszych głów popiołem w czasie liturgii tego dnia wkroczymy w okres Wielkiego Postu. Msze św. w Środę Popielcową o godz. 7.00, 8.30, 16.30 i 18.00. Środa Popielcowa to dzień, w którym obowiązuje post ścisły, tzn. ilościowy (trzy posiłki w ciągu dnia, w tym tylko jeden do syta) i jakościowy (wstrzymujemy się od potraw mięsnych). W tym dniu nie ma żadnej dyspensy. Idea postu zakłada też abstynencję od napojów alkoholowych. Obok posypania głowy popiołem, post i abstynencja od alkoholu to nasze zewnętrzne znaki rozpoczęcia czasu nawrócenia i pokuty. W Środę Popielcową kolekta na pomoc dla misjonarzy inkardynowanych do diecezji gliwickiej.
  6. Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu przypadają Kwartalne Dni Modlitw o Ducha Pokuty i dobre przeżycie rekolekcji wielkopostnych oraz pojednanie z Bogiem i bliźnimi. Przypominamy, o powstrzymania się w okresie Wielkiego Postu od udziału w zabawach (IV przykazanie kościelne).
  7. Jak zawsze 29. dnia miesiąca, w sobotę po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła.
  8. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Niech one pomogą nam głębiej przeżywać ten święty czas pokuty i nawrócenia. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 17.15 oraz dla dzieci w czwartek po Mszy św. szkolnej a Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym (ks. Marcin Wojtczak) w niedzielę o godz. 17.00. Za pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny. W Polsce również za udział w Gorzkich Żalach można dostąpić odpustu zupełnego. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii przeżywać będziemy od II Niedzieli Wielkiego Postu (08.III.), a poprowadzi je ks. dr Wojciech Maciążek (notariusz Kurii Diecezjalnej w Gliwicach). Rekolekcje szkolne będą w dniach 16 – 18 marca.
  9. Spotkanie osób wyjeżdżających na pielgrzymkę do Sycylii odbędzie się w poniedziałek – 2 marca- o godz. 19.00. Prosimy o podanie danych do ubezpieczenia, numeru i daty ważności dokumentu, z którym będziemy podróżować.